Klientu ievērībai, 2.janvārī nestrādājam un birojs būs slēgts. Darbu atsāksim 3.janvārī.
16.03.2018  |  Komandas sporta krekli maratonam. Maratonu laiks.

Tuvojas maratonu laiks! Vai jau esi sagatavojies savam startam?

Tuvojoties gada siltajai sezonai, sarosās arī visi skriešanas entuziasti un velobraucēji – drīz klāt arī maratonu laiks! Tas nozīmē, ka laiks izvilkt savus skrienamos apavus vai veikt velosipēda apkopi un uzsākt aktīvus treniņus, lai jau pavisam drīz pierādītu savus spēkus dažāda mēroga maratonos.

Krekli, uzlīmes un citi drukas darbi Sieviešu rallijam 2018!

Nenoliedzami, maratoni šobrīd svin savu uzvaras gājienu – tie tiek rīkoti dažādās vietās un allaž pulcē ievērojamu dalībnieku skaitu. Daudzi maratonu dalībnieki atzīst, ka tas jau ir kļuvis par dzīvesveidu – ja vienu reizi tas ir pamēģināts, rodas vēlme šo izaicinājumu pieņemt atkal un atkal. Un kādēļ gan ne – ja tas motivē dzīvot aktīvāk un veselīgāk, palīdz pārvarēt pašam sevi un sniedz milzīgu gandarījumu.

Maratoni mēdz būt dažādi, populārākie no tiem – skriešanas un velo maratoni. Atkarībā no organizatora, maratoniem ir dažāda garuma un grūtības pakāpju distances – tas ļauj katram interesentam atrast tādu variantu, kas ir pa spēkam tieši viņam. Un patiešām – apmeklējot maratonus, var redzēt, ka tie saista ne tikai pieredzējušus sportistus, bet arī citus aktīvus cilvēkus, tai skaitā ģimenes ar maziem bērniem. Dažkārt maratonos piedalās arī komandas (piemēram, darba kolektīvi, draugu un domubiedru kompānijas u.c.), tādā veidā veicinot savstarpēju saliedētību un gūstot kopīgus iespaidus.

Kā sagatavoties maratonam?


Pats galvenais nosacījums, lai veiksmīgi startētu maratonā, ir regulāri treniņi pirms tam. Tik pat svarīgi ir rūpīgi izvērtēt savas fiziskās iespējas un izvēlēties piemērotu distanci. Lai dalība maratonā sniegtu tikai pozitīvas emocijas, svarīgi pareizi novērtēt savus spēkus, kā arī veselības stāvokli. Un, ja nepieciešams, konsultēties ar ārstu.

Taču sagatavošanās maratonam neietver tikai treniņus vien – tam jāpiemeklē arī atbilstošs tērps. Pirmkārt jāņem vērā, ka maratonā nevajadzētu piedalīties pavisam jaunā tērpā. Galvenokārt tas attiecas uz apaviem – tiem noteikti jābūt ievalkātiem. Vislabāk izvēlēties iespējami vieglus apavus, jo pēdējos maratona kilometros katrs apavu grams šķitīs daudz reižu smagāks. Arī zeķes labāk nevilkt pilnīgi jaunas – arī tās ar savām neievalkātajām vīlēm var radīt pēdu noberzumus un tulznas.

Daudzi maratonā izvēlas startēt speciālā sacensību tērpā – īpaši tie, kuri to dara ne pirmo reizi. Šādai izvēlei, protams, ir daudz priekšrocību, turklāt tas palīdz arī psiholoģiski – uzvelkot sacensību tērpu, cilvēks sev un citiem parāda, ka ir gatavs cīņai.

Ja maratona dienā laiks ir karsts un saulains, galvā jāliek gaišas krāsas cepure. Noderīga var būt arī pieres lenta, kas sviedriem neļauj iekļūt acīs. Tāpat var noderēt arī saulesbrilles. Jāņem vērā, ka rotaslietas gan var traucēt, tādēļ tās labāk atstāt citiem notikumiem.

Kā tikt līdz finišam?


Tik pat svarīgi, kā pienācīgi sagatavoties startam, ir arī tikt līdz finišam. Ko ņemt vērā, dodoties distancē? Lūk, pāris ieteikumi:

  • Neaizmirsti par dzeramo – daļa distancē dodas, ņemot līdzi tīru ūdeni, daļai – labāk patīk sporta dzērieni. Tas vairāk ir gaumes jautājums, taču labāko risinājumu arī šajā ziņā labāk atrast iepriekš – tieši treniņu laikā. Lai arī kādu šķidrumu izvēlētos, to vajadzētu uzņemt pakāpeniski, maziem malciņiem visas distances garumā. Ar uzkodām gan sevi apgrūtināt nevajadzētu, izņēmums ir ļoti garas distances;
  • Izvēlies pareizo tempu – lai veiksmīgi sasniegtu finišu, svarīgi nekļūdīties ar tempa izvēli. Labāk pirmo distances daļu skriet/braukt lēnāk, nekā gribētos, lai finiša taisnē būtu spēks apdzīt tos, kas sacensību uzsākuši milzīgā tempā.

Pats galvenais - visa maratona laikā svarīgi saglabāt motivāciju nokļūt finišā, pat ja kādā brīdī tas šķiet grūti.

Īpaši un oriģināli risinājumi sacensību tērpam


Ja maratonā plānots startēt komandas sastāvā vai vienkārši gribas pievērst uzmanību ar kādu atšķirības zīmi, noderīgi var būt apģērbu drukas, sublimācijas, izšūšanas pakalpojumi. Oriģināli uzraksti, attēli vai elementi uz apģērba veicinās vienotību un atpazīstamību, savukārt pēc pasākuma beigām paliks kā piemiņa.

T- kreklu un cepuru apdruka


Viens no plašāk izmantotiem risinājumiem ir T-kreklu apdruka. Visbiežāk tiek apdrukāti kokvilnas krekli, taču, kā zināms, sportošanai (īpaši dalībai maratonā), 100% kokvilnas audums nav pats piemērotākais risinājums – tas ātri samirkst. Šim mērķim labāk izvēlēties vieglu sintētiku vai arī audumu, kas vismaz daļēji sastāv no sintētikas (piemēram, 60% sintētika un 40% kokvilna).

Ja vēlies izgatavot savu oriģinālo maratona kreklu, šī ir īstā vieta, kur to izdarīt! Mēs piedāvājam druku uz dažādu materiālu audumiem, vienmēr piemeklējot labāko risinājumu.

Tikpat populāra ir arī cepuru apdruka. Savā darbā izmantojam jaunākās tehnoloģijas un kvalitatīvākās iekārtas, lai rezultāts allaž būtu pārliecinošs. Papildiniet savas komandas sportisko tēlu ar vienādi apdrukātām cepurēm un sviniet savus panākumus kopā!

Dažādi drukas veidi – palīdzēsim izvēlēties piemērotāko!


Atkarībā no auduma specifikas un klientu vēlmēm,piedāvājam dažādas drukas tehnoloģijas. Piemēram, formu apdruka var tikt īstenota, izmantojot termodruku. Šis variants īpaši ieteicams tekstu un logo uzdrukai. Termodruka tiek veikta, no īpaša materiāla izgriežot elementus un tad ar karstuma presi tos piekausējot audumam.

Vēl kāds plaši izmantots risinājums ir sublimācija. Šī tehnoloģija īpaši piemērota poliestera apdrukai. Sublimācija īpaši piemērota tad, ja ir vēlme izgatavot apģērbu (piemēram, kreklus), kas apdrukāti no visām pusēm. Izmantojot šo tehniku, vispirms tiek izveidota apdrukāta apģērba piegrieztne un tikai tad apģērbs tiek sašūts.

Tāpat apģērbam var tikt izmantota tiešās drukas tehnika, ar kuru var panākt detalizētu, precīzu un asu drukas rezultātu.

Izsūšana


Mūsu piedāvājumā arī profesionāla automatizētā izšūšana uz auduma. Tā ir iespēja papildināt tērpu ar īpašiem uzrakstiem, logo vai emblēmām. Strādājam ar kvalitatīviem materiāliem un vienmēr ņemam vērā klientu vēlmes.

Izmantojot mūsu pakalpojumus, būsi pamanīts arī maratona distancē! Sagatavojies startam savlaicīgi un tiekamies maratonos!

Ar lielāko maratonu kalendāriem vari iepazīties šeit:
www.velo.lv/lv/kalendars/
skriesim.lv/calendar